niedziela, 4 grudnia 2016

Dlaczego mnie nie było?

Witajcie po dość długiej przerwie. Muszę przyznać, że listopad był dla mnie bardzo ciężki. Z natłokiem obowiązków jakoś sobie poradziłam, jednak życie wystawiło mnie na pewną próbę.
Zapewne większość z Was zna to uczucie utraty członka rodziny. Jeszcze bardziej bolesne jest gdy ta osoba umiera w młodym wieku- nagle, nieoczekiwanie... Wspomnienia z dzieciństwa wydają się być teraz bardzo bolesne, gdyż jest w nich osoba, której już nie ma tutaj na świecie.

Przez ostatnie dni trudno mi było zebrać myśli, stąd moja nieobecność. Jednak mogę teraz przyznać, że jeszcze bardziej doceniam życie. Dlatego dziś przychodzę do Ciebie z pewną prośbą. Proszę doceń fakt, że masz przy sobie bliskie osoby. Doceń fakt, że masz dach nad głową. Doceń fakt, że każdego ranka możesz się obudzić. Doceń fakt, że masz możliwość rozwoju. Po prostu doceń to i staraj się korzystać z życia. Nie odkładaj wszystkiego na później, bo to ,,później'' może nigdy nie nadejść. Dąż do szczęścia, walcz ze swoimi słabościami. Jeśli chcesz wprowadzić w życiu zmianę, która jest ukierunkowana na dobro, to po prostu to zrób. Jedna mała zmiana może przynieść obfite owoce. Jestem pewna, że masz marzenia, cele. Myślisz, że są niemożliwe do spełnienia? Cóż, tak będzie, jeśli nie uwierzysz w samego siebie. Zapewniam Cię jednak, że możesz więcej niż myślisz. O wiele więcej! Kwestią jest Twoje nastawienie. Zasypiaj z nadzieją na lepsze jutro. Wstawaj z wiarą w swoje możliwości.

Ten chłopak zasnął i już się nie obudził. W wieku 19 lat. On zakończył już swoją drogę życiową, jednak Ty własną nadal podążasz. Zastanów się czy kroczysz nią świadomie.

19 komentarzy:

 1. Motywacja jest bardzo ważna w tym wszystkim ;/

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak patrzę w okół siebie, to widzę, że coraz więcej młodych osób umiera :/ I doceniam to, że żyję, że mam dom i rodzinę i staram się być coraz lepszym człowiekiem i cieszę się, że mam możliwość rozwoju.
  I życzę Ci, żeby grudzień był dla Ciebie lepszy, choć na pewno nie jest Ci teraz łatwo :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z całego serca Ci dziękuję! Tobie życzę abyś dalej żyła pełnią życia!

   Usuń
 3. Sama nie do końca wiem co ci napisać.. znam ten ból doskonale :(

  OdpowiedzUsuń
 4. To smutne i przykre, że tak wiele młodych osób umiera :( Dlatego tak jak piszesz powinniśmy doceniać do co mamy, czym obdarował nas Bóg, cieszyć się z tego i realizować plany, marzenia.... Nie ma sensu "marnować" życia i czasu na błahostki....
  Wiem, że żadne słowa teraz Ci nie pomogą ale mam nadzieję, że jakoś się trzymasz, że dajesz sobie radę, mimo iż nie jest Ci łatwo - nie poddawaj się. Osoby, których nie ma z nami cieleśnie są w naszych sercach, pamięci, czuwają nad nami, opiekują się z góry... są przy nas i czasem można odczuć ich obecność. Bądź dzielna i silna - tej siły i odwagi z całego serca Ci życzę a także abyś pomimo zaistniałej sytuacji, odnalazła magię w grudniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beato, wiesz jak pocieszyć człowieka! Bardzo Ci dziękuję!

   Usuń
 5. Przykre, kiedy ktoś umiera - a zwłaszcza jeśli wiemy, że ta osoba miała całe życie przed sobą :( Masz rację - trzeba żyć tu i teraz, a nie myśleć "Niech ten dzień/tydzień/miesiąc jak najszybciej minie". Mimo wszystko życzę Ci dużo radości w najbliższym czasie oraz atmosfery rodzinnej bliskości. Ściskam mocno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grudzień jest najlepszym miesiącem na poczucie atmosfery rodzinnej bliskości :) Dziękuję i Tobie również życzę dużo radości!

   Usuń
 6. Osadzając ten temat w klimacie świątecznym to wiele osób dziwi się z jakim zaangażowaniem i emocjami podchodzimy do świąt. Odkąd na co dzień nie mieszkamy z rodzicami, z rodzeństwem widzimy się tak samo rzadko a u dziadków nie siedzimy już co weekend (ah te gimnazjalne czasy ^^) doceniamy jak bardzo ich obecność jest ważna w naszym życiu a jak trudno jest zobaczyć ich kiedy tego zapragniemy. Dla nas np. Wigilia nie jest tylko kolacją gdzie można zapchać się wieloma dobrociami (no ok to trochę też xD) i dostać prezenty. Dla nas to czas gdzie widzimy się wszyscy, opowiadamy historię, które wszyscy znamy już na pamięć, no i jest to czas gdy przytulas z zaskoczenia nikogo nie dziwi :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie życzymy wiele sił aby poradzić sobie z tą sytuacją i wiele szczęśliwych momentów w niedalekiej przysżłości :**********

   Usuń
  2. Dzięki Waszym słowom, poczułam magię świąt! Właśnie za to kocham święta- za te rodzinne ciepło :)
   Dziękuję kochane!

   Usuń
 7. Jeśli coś mamy to wydaje nam się,że tak już zawsze musi być. Ale nie tak to działa. Można w ciągu chwili stracić,wiele osób nie ma rodziny,dachu nad głową,jedzenia. Dla nas to jest takie oczywiste,że zapominamy to doceniać. I zauważamy wartość dopiero jak tracimy,a szkoda. Zgadzam się z Tobą,doceniajmy rzeczy pozornie małe,które mają ogromną wartość. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mądre słowa! Te na pozór oczywiste rzeczy najszybciej wyprowadzają człowieka z równowagi.

   Usuń
 8. Kochana życzę Ci wiele sił i wytrwałości w tym trudnym dla Ciebie okresie. Strata bliskiej i tak młodej osoby wiąże się z ogromnym bólem. To ważne by doceniać każdą dzień, każdy moment swojego życia. Nigdy nie wiemy co się wydarzy jutro, czy będzie nam dane cieszyć się tym co teraz mamy. Do życia należy podchodzić z rozwagą i naprawdę doceniać to co się ma, a przede wszystkim kogo się ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję! Całkowicie się z Tobą zgadzam, powinniśmy korzystać z każdej danej nam chwili.

   Usuń
 9. Jak smutno:( trzymaj sie :(
  grlfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mi przykro :( Zwykle nie doceniamy tego co mamy na co dzień...

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mi przykro.
  Czytając Twój wpis uświadamiam sobie jak cenna jest każda chwila.

  OdpowiedzUsuń